Slovenčina (Slovenská republika)Hungarian (formal)

Zlatý Hucul na FacebookuKde nás nájdete

Naše kone

Rusalka

Rusalka

Kobyla narodená v roku 2012, prvé žriebä od Rýchlej, otcom je Drak. Krásna narastená kobylka milujúca ľudí a ich pozornosť. Je hnedej farby bez odznakov. 

 


Prometheus

Prometheus

Žrebček narodený  v roku 2012 z Pánky po Drakovi. Koník väčšieho zrastu, hnedej varby bez odznakov.Predaný, Momentáne využivaný ako rekreačný koník...


sojka
Sojka

Huculská kobylka narodená v roku 1999 bude využívaná predovšetkým na vychádzky do terénu a chov. Kľudná, trochu tvrdohlavejšia hnedka s malým kvietkom na čele si iste nájde svojich ľudí, ktorí ju konečne budú mať radi.


dragon8Dragon

Z národnej výstavy koní v Topoľčiankach 5.8.2011 si Drak odniesol titul Národného šampióna plemena hucul.

Je to náš jediný plemenný žrebec Hroby VIII – 14. Dragon je kôň dobrého charakteru, bezproblémový pri ošetrovaní, ľahko jazditeľný a ovládateľný aj v blízkosti kobýl. Nepoužíva sa na výukové jazdenie.

Možnosť pripustenia kobýl plemena hucul. Cena dohodou. Možnosť ustajnenia kobyly.


Otec: Hroby VIII ( po Hroby VII , z 356 Aida /Oušor - 7 )
Matka : 614 Goral XIV - 41 (po Goral XIV , z 331 Gurgul V - 35)
Narodený 6.3.1999
Farba : hnedák bez odznakov
Miery: kv. 144cm
Do chovu bol zaradený v Českej republike do triedy ELITA.
Dragon má veľký skokový talent, zúčastňuje sa huculských
skokových pretekov. Na neoficiálnych westernových pretekoch sa v disciplíne Barel Race umiestnil na 5. mieste. Od budúceho roka by sa mal zúčastňovať i oficiálnych skokových pretekov stupňa ZM - Z.

Drak si na svoje konto pripísal 2 víťazstvá z 1. huculských pretekov na Veľkom Léli, a to v parkúre a v mini-maxi skákaní.

V tomto roku sa mu na Léli narodila dcérka Drakullka. V roku 2012 by sa mu mali narodiť ďalšie žriebätká z kobyliek Ulla, Pánka,Rýchla, Gajris a jednej cudzej kobylky.

Dráčik mal minulý rok pravdepodobne 100% úspešnosť zabreznutých kobýl (nie je overená u kobylky Karamel)


Katka

katka3

Mohutná a silná kobylka vhodná takmer na čokoľvek. Unesie aj ťažších jazdcov, jazdí bez problémov v stáde i samostatne. Je to veľmi rýchla a chodivá kobylka, ktorú netreba veľmi pohánať, je ochotná skákať cez prekážky a príjemná taktiež pri jazde bez sedla.

Nie je vhodná pre úplných začiatočníkov práve kvôli svojej chodivosti.

V máji na pretekoch v maďarskom Szigetsepe získala krásne tretie miesto, čo bolo najlepšie zo všetkých zúčastnených slovenských koní.

12. 6. v huculských pretekoch na Léli získala druhé miesto v stezke detí.

Spolu so Zorkou ju v auguste čaká ťažká trať v Huculklube Sihla. Držíme palce.

Katka sa kvôli vážnemu zraneniu nemohla zúčastniť už spomínaných pretekov. Nasadila sa liečba a dúfame že Katka bude zasa v poriadku.

Sonografické vyšetrenie šlachy ukázalo,  že medzikostný sval je už v poriadku a diera v šlache sa zmenšuje. Katka začína pracovať v kluse pod sedlom a na jar by sa mala konečne vrátiť po viac ako pol roku aj do stáda...


pankaPánka

Už staršia, vyrovnaná kobylka vhodná pre deti i ťažších jazdcov. Je veľmi príjemná na jazdenie bez sedla. Pánka je našim najspoľahlivejším koníkom do terénu.

Je vhodná aj na viacdňové vychádzky. V stáde je ťažšie chytateľná, cení si svoju voľnosť a slobodu :). Na jazdenie je veľmi žiadaná.

12. 6. na huculských pretekoch na Léli získala krásne druhé miesto v mini-maxi skákaní.

Šokujúce zistenie,  Pánka sa nakoniec volá Hanka a je narodená 4.4.1994

Pánka je momentálne žrebná po Drakovi a všetci sa tešíme na jej potomka...