Slovenčina (Slovenská republika)Hungarian (formal)

Zlatý Hucul na FacebookuKde nás nájdete

Novinky

Výstava koní - Dvory nad Žitavou 2.6.2012

Dňa 2.6.2012 sme sa s našimi kobylkami Zorkou a Katkou zúčastnili výstavy koní v Dvoroch nad Žitavou. Na tretom mieste sa umiestnila Katka s bodovým hodnotením 7,91 ktorú predvádzala mladá iba 14 ročná Majka Krištofová. Kobylke bola vytknutá silná pretučnenosť. Na tesne druhom mieste s bodovým hodnotením 8.12 sa umiestnila Zorka so svojou stálou partnerkou Ivetou Osúchovou za kobylkou Gurgul X-1 ktorá zvíťazila s hodnotením 8.14 bodu.


Preteky Huculov - Veľký Lél 9.6.2012

Dňa 9.6.2012 sa na Veľkolélskom ostrove uskutočnil druhý ročník huculských pretekov. na programe boli tri disciplíny. Huculská stezka - Náš klub zastupovala iba dvojica Iveta Osúchová so Zorkou a na domácej trati vybojovali krásne druhé miesto za maďarským hosťom Oparom. Za seba odsunula na tretie miesto Pištu s Poéziou a Veroniku s Beruškou. Oba kone, ktoré ju porazili na pretekoch v Ivanke pri Dunaji. Kvôli nešťastnému a zbytočnému zraneniu kobylky Katky na ktorej mala štartovať Majka Krištofová sme nemali žiadne zastúpenie v stezke mládeže. V parkúre sa prekvapivo na prvom mieste umiestnil Paťo Vlček na Kubovi a odsunul tak na druhé miesto plemenného žrebca Draka, ktorý doplatil na čumenie po kobylkách. V disciplíne Mini -maxi obhájil víťazstvo z minulého roku Drak so svojou stálou jazdkyňou. Na druhom mieste sa umiestnila pre väčšinu ľudí prekvapivo mladá jazdkyňa Simonka Cabanová na Lalke. Žiaľ väčšina našich koní sa nemohla pretekov zúčastniť z dôvodu plnenia si svojich materských povinností. Pre deti bolo umožnené vozenie sa na koníkoch. Huculskej kobylke Sojka, ktorá ku nám prišla iba pár dní pred pretekmi a na uz 24 ročnom valáškovi Galantovi.


Huculské preteky - Spojená škola Ivanka pri Dunaji

19.mája sa uskutočnil prvý ročník huculských pretekov v Spojenej škole Ivanka pri Dunaji. Dva dni pred pretekmi som nasadla na Zorku a hor sa na preteky po kopyte v sprievode cyklistu :) Po vlastných sme prišli až do Šamorína, kde nás vyzdvihol Dušan Deák s prívesným vozíkom, aby sme si ušetrili nudnú cestu pomedzi dediny. Napriek všetkým odhováraniam ako bude kobyla pred pretekmi unavená sme to dali a s krásnymi výsledkami. Zorka obsadila krásne 3. miesto v stezke, kde bol pre nás neprekonateľnou prekážkou nástup do prívesného vozíku. 30sekundovú penalizáciu sme nakoniec dobiehali na trati. Veľkým prekvapením bolo aj pre nás víťazstvo v huculskom parkúre. Domov sme sa pobrali znovu po svojich a v dobrej nálade, že sa Zorka konečne predviedla v dobrom svetle.


Huculské preteky - Szigetsep 2012

Posledný aprílový víkend 2012 sa v maďarskom Szigetsepe uskutočnili už tradične huculské preteky. Z našich koní a jazdcov sa ich zúčastnila iba dvojica Iveta Osúchová na kobylke Zorka. Táto dvojica sa na nich umiestnila v strede štartového poľa. Niektoré prekážky kobylke proste nesadli. Na rozdiel od minulého roku však nemala žiaden problém s bráničkou, z čoho máme veľkú radosť. Problémy nastali neočakávane na prekážkach s ktorými doma nemáva väčšie problémy. Atypická prekážka ako preklopka z opačnej strany, či húpavý mostík im však nespravili žiadne problémy... K týmto pretekom treba dodať ešte jedno. Napriek tomu, že ide o zahraničné preteky, práve tu sa s kobylkou cítime asi najlepšie. Atmosféra a prístup tunajších usporiadateľov je neopísateľný.

Viac článkov...