Slovenčina (Slovenská republika)Hungarian (formal)

Zlatý Hucul na Facebookuudina

Udine

Udinka je narodená 13. mája 2010 a na rozdiel od svojej matky Ulli je veľmi temperamentná. Pomaly mení na krásnu mladú kobylku. 

Udine odišla do dlhodobého prenájmu na ranč Lieskové, kde bude robiť hypoterapiu.

 


rychla

Rýchla

Tmavá hnedka, ktorá bola obsadnutá až v pokročilom veku nájde svoje využitie najmä na dlhých, možno i viacdňových vychádzkach. Kobylka rada chodí a netreba ju poháňať.

Prejavuje sa u nej silný stádový pud, preto nie je veľmi vhodná na individuálne jazdenie. Je spokojná, keď môže byť zaradená za iného koňa zo stáda, vtedy je bezproblémová. Odolná a tvrdá kobyla, ktorá unesie aj ťažších jazdcov. 

Kôli Katkinmu zraneniu sa pretekov na Sihle zúčastnila Rýchla. S Majkou si odniesla krásne druhé miesto v detskej stezke. V sportovej stezke doplatila na svoju krivosť a nie úplnú ochotu spolupracovať, keď spadla z vysokého mostíka. V budúcom roku bude Zorkinou partáčkou do pretekov, ale má pred sebou hodiny práce na ochotu a samostatnosť... Ale veríme že to zvládne. Už teraz má za sebou veľa zvládnutých prekážok a stále  pracujeme ďalej

Takže Rýchlej práca je ukončená po šokujúcom zistení, že po 4 rokoch jej nevydareného pripúšťanie a napriek je pravidelnej ruji !!! zostala rýchla žrebná. Zistilo sa to v poslednom mesiaci žrebnosti. pretože to nikto ale naozaj nikto nečakal. Kobyla bola vždy pretučnená, takže sa to nedalo jednoznačne identifikovať... Držíme jej palce aby jej prvé žrebenie vo veku 12 rokov prebehlo bez komplikácii...


pankaPánka

Už staršia, vyrovnaná kobylka vhodná pre deti i ťažších jazdcov. Je veľmi príjemná na jazdenie bez sedla. Pánka je našim najspoľahlivejším koníkom do terénu.

Je vhodná aj na viacdňové vychádzky. V stáde je ťažšie chytateľná, cení si svoju voľnosť a slobodu :). Na jazdenie je veľmi žiadaná.

12. 6. na huculských pretekoch na Léli získala krásne druhé miesto v mini-maxi skákaní.

Šokujúce zistenie,  Pánka sa nakoniec volá Hanka a je narodená 4.4.1994

Pánka je momentálne žrebná po Drakovi a všetci sa tešíme na jej potomka...


Radka - Kráska

Kráska, odišla si a po tvojom odchode zostalo veľké prázdno v našich srdciach. Bola si to najlepšie, čo sme mali, bola si miláčikom všetkých. Teraz si cválaš po večne zelených pastvinách aj so svojim nenarodeným žriebatkom. Počas svojho života si rozdávala veľa radosti, robila šťastnými veľkých i malých. Tvoja strata bolí dodnes a navždy bude.

Kráska Ďakujeme!


galant

Galant

Tmavohnedý valach s hviezdičkou, šňupkou a 4 bielymi nohami je našim najstarším koníkom. Narodil sa 2.4.1988 v Rusku a s najväčšou pravdepodobnosťou je plemena Achaltekee. Napriek veľmi vysokému veku je Galant v úplnom poriadku a prekypuje zdravím a veľkou ochotou k práci.

Koník je veľmi dobre prijazdený a citlivý na pomôcky. Je ideálny pre mladých jazdcov, ktorým nestačia vychádzky do terénu, ale majú tiež záujem o jazdiarenskú prácu.

Kvôli vysokému veku a jemnej stavbe tela je vhodný iba pre ľahkých jazdcov. Je taktiež vhodný na výuku detí na lonži.


Viac článkov...