Slovenčina (Slovenská republika)Hungarian (formal)

Zlatý Hucul na FacebookuKde nás nájdete

zorkaZorka

Zorka je mladá kobylka v základnom výcviku. Zatiaľ sa javí ako veľmi temperamentná a vnímavá. Vyžaduje si pokojné a jemné zachádzanie. Prišla ako nezajazdená kobylka a v súčastnosti sa s ňou intenzívne pracuje a vkladajú sa do nej veľké nádeje. 

V tomto roku sa začala Zorkina úspešná kariéra športového koňa. Začiatkom mája sa zúčastnila pretekov v maďarskom Szigetsepe, kde po veľmi peknom prejdení 21 prekážok úplne zlikvidovala westernovú bráničku a kvôli tomu obsadila až 13. miesto. Už koncom mája si opravila svoje meno na pretekoch v Zlatnej na Ostrove, kde s prehľadom zvíťazila proti veľkým koňom v jazde šikovnosti. 

Na domácich pretekoch 12.6. zvíťazila v čase 7 minút v huculskej stezke. Potvrdila aj obavy svojho jazdca o svojom skokovom talente, keď v parkúre obsadila až predposledné miesto. Preto jej ďalšie kroky budú smerovať čisto do stezky.

Koncom augusta ju čaká ťažká trať v Huculklube Sihla, tak jej držme palce.

Zorka na trati nesklamala, napriek tomu že sa umiestnila približne v strede pola.  Trať bola robená viac technicky, na cúvanie a presnosť čo tejto prehnane temperamentnej kobylke veľmi nesedelo. Takže jej zimná príprava bude smerovaná viac na zastavenie, spomalenie a celkové psychické ukludnenie tohto malého tryskáča...

Prvý májový víkend sa Zorka zúčastnila huculskej stezky v maďarskom Szigetsepe, kde obsadila 13. miesto

Prvé kolo huculského pohára o majstra slovenska v stezke, ktoré sa konalo v areáli spojenej školy Ivanka pri Dunaji dopadlo o poznanie lepšie, keď kobylka obsadila tretie miesto v stezke a zvíťazila v huculskom parkúre.

Druhé kolo sa konalo u nás na Veľkolélskom ostrove a Zorka si oniesla krásne druhé miesto za maďarským Oparom a konečne zvládla prekážku prívesný vozík.

Na pretekoch na Salaši Zbojská obsadila v stezke 4. miesto a zvíťazila v huculskom dostihu.

Celý pohár sa uzatvoril v huculklube Sihla, kde sme sa ako na jediných slovenských pretekoch neumiestnili, no napriek tomu v celkovom hodnotení obsadila krásne tretie miesto...