Slovenčina (Slovenská republika)Hungarian (formal)

Zlatý Hucul na FacebookuKde nás nájdete

Huculská stezka - Sihla 2011

Dňa 27.8.2011 sme sa zúčastnili huculskej stezky v Slovenskom Huculklube na Sihle. Kvôli vážnemu zraneniu (natrhnutie šľachy) sa pretekov nemohla zúčastniť kobylka Katka a Mariana Krištofová dostala ako náhradu tmavú hnedku Rýchlu, s ktorou sa v detskej stezke umiestnila na krásnom druhom mieste za Simonou Cabanovou. Športovej stezky sa zúčastnila Iveta Osúchová s oboma kobylkami. Jej favoritke Zorke však táto trať nesadla a umiestnili sa až na 13. mieste. Avšak pre túto mladú, až prehnane temperamentnú kobylku to bola dobrá skúsenosť do budúcna. Hoci Rýchla v tejto disciplíne nijak nezažiarila, podarilo sa jej prejsť s menšími i väčšími problémami celú trať.
Huculského parkúru sa zúčastnila iba dvojica Iveta Osúchová s Rýchlou, ktorá ju milo prekvapila a parkúr preskákala čisto, hoci esteticky a technicky až komicky. Rýchla nemá žiadny skokový talent, čo je nám známe. Šla viac-menej do počtu Smile
Na konci podujatia sa robila ukážka póla v sedle huculských koní. Šlo o zábavné ukončenie dňa, pretože väčšina koní a ich jazdcov s touto disciplínou nemá žiadne skúsenosti. Z našich koní sa póla zúčastnila Zorka.