Slovenčina (Slovenská republika)Hungarian (formal)

Zlatý Hucul na FacebookuKde nás nájdete

Naše kone

Radka - Kráska

Kráska, odišla si a po tvojom odchode zostalo veľké prázdno v našich srdciach. Bola si to najlepšie, čo sme mali, bola si miláčikom všetkých. Teraz si cválaš po večne zelených pastvinách aj so svojim nenarodeným žriebatkom. Počas svojho života si rozdávala veľa radosti, robila šťastnými veľkých i malých. Tvoja strata bolí dodnes a navždy bude.

Kráska Ďakujeme!


rychla

Rýchla

Tmavá hnedka, ktorá bola obsadnutá až v pokročilom veku nájde svoje využitie najmä na dlhých, možno i viacdňových vychádzkach. Kobylka rada chodí a netreba ju poháňať.

Prejavuje sa u nej silný stádový pud, preto nie je veľmi vhodná na individuálne jazdenie. Je spokojná, keď môže byť zaradená za iného koňa zo stáda, vtedy je bezproblémová. Odolná a tvrdá kobyla, ktorá unesie aj ťažších jazdcov. 

Kôli Katkinmu zraneniu sa pretekov na Sihle zúčastnila Rýchla. S Majkou si odniesla krásne druhé miesto v detskej stezke. V sportovej stezke doplatila na svoju krivosť a nie úplnú ochotu spolupracovať, keď spadla z vysokého mostíka. V budúcom roku bude Zorkinou partáčkou do pretekov, ale má pred sebou hodiny práce na ochotu a samostatnosť... Ale veríme že to zvládne. Už teraz má za sebou veľa zvládnutých prekážok a stále  pracujeme ďalej

Takže Rýchlej práca je ukončená po šokujúcom zistení, že po 4 rokoch jej nevydareného pripúšťanie a napriek je pravidelnej ruji !!! zostala rýchla žrebná. Zistilo sa to v poslednom mesiaci žrebnosti. pretože to nikto ale naozaj nikto nečakal. Kobyla bola vždy pretučnená, takže sa to nedalo jednoznačne identifikovať... Držíme jej palce aby jej prvé žrebenie vo veku 12 rokov prebehlo bez komplikácii...


ula

Ulla

Ulla je kobylka krásneho exterieru, využívana predovšetkým ako chovná kobylka. Je to typická, trošku tvrdohlavšia huculka, ktorá nieje veľmi chodivá.

Je ideálna na vodenie i najmenších detí. Rada sa váľa vo vode - občas aj s jazdcom na chrbte :) 

v máji 2010 sa jej narodila prvá dcérka ktorá dostala meno Udine

27.5. 2011 sa Ulla ožrebila a je matkou krásnej malej kobylky Drakullky. Momentálne je opäť žrebná po Drakovi.


udina

Udine

Udinka je narodená 13. mája 2010 a na rozdiel od svojej matky Ulli je veľmi temperamentná. Pomaly mení na krásnu mladú kobylku. 

Udine odišla do dlhodobého prenájmu na ranč Lieskové, kde bude robiť hypoterapiu.

 


Drakulla

drakulla

Hnedá kobylka Drakullka je prvým žriebätkom narodeným na ostrove. Narodila sa 27.5.2011 kobylke Ulle a otcovi Drakovi. Je veľmi živá a teší sa z vychádzok za svojou maminou.

Žiaľ vypalovanie tejto malej kobylke natoľko psychicky ublížilo, že zostala veľmi plachá a nedôverčivá napriek tomu že predtým šlo o žriebaťko naprosto bezproblémové.


zorkaZorka

Zorka je mladá kobylka v základnom výcviku. Zatiaľ sa javí ako veľmi temperamentná a vnímavá. Vyžaduje si pokojné a jemné zachádzanie. Prišla ako nezajazdená kobylka a v súčastnosti sa s ňou intenzívne pracuje a vkladajú sa do nej veľké nádeje. 

V tomto roku sa začala Zorkina úspešná kariéra športového koňa. Začiatkom mája sa zúčastnila pretekov v maďarskom Szigetsepe, kde po veľmi peknom prejdení 21 prekážok úplne zlikvidovala westernovú bráničku a kvôli tomu obsadila až 13. miesto. Už koncom mája si opravila svoje meno na pretekoch v Zlatnej na Ostrove, kde s prehľadom zvíťazila proti veľkým koňom v jazde šikovnosti. 

Na domácich pretekoch 12.6. zvíťazila v čase 7 minút v huculskej stezke. Potvrdila aj obavy svojho jazdca o svojom skokovom talente, keď v parkúre obsadila až predposledné miesto. Preto jej ďalšie kroky budú smerovať čisto do stezky.

Koncom augusta ju čaká ťažká trať v Huculklube Sihla, tak jej držme palce.

Zorka na trati nesklamala, napriek tomu že sa umiestnila približne v strede pola.  Trať bola robená viac technicky, na cúvanie a presnosť čo tejto prehnane temperamentnej kobylke veľmi nesedelo. Takže jej zimná príprava bude smerovaná viac na zastavenie, spomalenie a celkové psychické ukludnenie tohto malého tryskáča...

Prvý májový víkend sa Zorka zúčastnila huculskej stezky v maďarskom Szigetsepe, kde obsadila 13. miesto

Prvé kolo huculského pohára o majstra slovenska v stezke, ktoré sa konalo v areáli spojenej školy Ivanka pri Dunaji dopadlo o poznanie lepšie, keď kobylka obsadila tretie miesto v stezke a zvíťazila v huculskom parkúre.

Druhé kolo sa konalo u nás na Veľkolélskom ostrove a Zorka si oniesla krásne druhé miesto za maďarským Oparom a konečne zvládla prekážku prívesný vozík.

Na pretekoch na Salaši Zbojská obsadila v stezke 4. miesto a zvíťazila v huculskom dostihu.

Celý pohár sa uzatvoril v huculklube Sihla, kde sme sa ako na jediných slovenských pretekoch neumiestnili, no napriek tomu v celkovom hodnotení obsadila krásne tretie miesto...


Prislop Gajris

Domáckym menom Gaja je našou novou kobylkou v stáde. 

Má dobrú povahu a príjemný chod pod sedlom, vďaka tomu bude určite veľmi žiadaná na jazdenie. Je jazdená na bezzubadlovom uzdení, kvôli veľmi jemnej papulke. 

Gajra je momentálne žrebná po Drakovi. Po odstavení žriebätka sa s ňou popri výuke detí počíta aj ako s kobylkou do športu. Zatiaľ sa javí nádejne najmä do skokov