Slovenčina (Slovenská republika)Hungarian (formal)

Zlatý Hucul na FacebookuItt vagyunk

Novinky

Najnovšie veci, ktoré sa v zlatom huculovi udiali

Nový prírastok

 

Dňa 30.4. 2013 sa našej Ulle narodilo ďalšie žriebätko. Gratulujeme a želáme veľa šťastia do života!

Huculské preteky

 

Tento rok budeme držať palce kobylkám Zorke a Katke. Katka je už v poriadku, tak uvidíme, ako jej to pôjde. Ulla a Sojka zostali žrebné a tak sa nebudu môcť zučastniť.

 

5. 5. 2013 - Szigetsép, Mad´arsko

18. 5. 2013 - Spojená škola Ivanka pri Dunaji

29. 6. 2013 - Vel´ký Lél

Nové kone

 

K našim ustajneným koňom pribudol valach hucul Goral a kríženec pony Maťko. Veríme, že sa im u nás bude páčiť.

Výstava koní - Dvory nad Žitavou 2.6.2012

Dňa 2.6.2012 sme sa s našimi kobylkami Zorkou a Katkou zúčastnili výstavy koní v Dvoroch nad Žitavou. Na tretom mieste sa umiestnila Katka s bodovým hodnotením 7,91 ktorú predvádzala mladá iba 14 ročná Majka Krištofová. Kobylke bola vytknutá silná pretučnenosť. Na tesne druhom mieste s bodovým hodnotením 8.12 sa umiestnila Zorka so svojou stálou partnerkou Ivetou Osúchovou za kobylkou Gurgul X-1 ktorá zvíťazila s hodnotením 8.14 bodu.


Preteky Huculov - Veľký Lél 9.6.2012

Dňa 9.6.2012 sa na Veľkolélskom ostrove uskutočnil druhý ročník huculských pretekov. na programe boli tri disciplíny. Huculská stezka - Náš klub zastupovala iba dvojica Iveta Osúchová so Zorkou a na domácej trati vybojovali krásne druhé miesto za maďarským hosťom Oparom. Za seba odsunula na tretie miesto Pištu s Poéziou a Veroniku s Beruškou. Oba kone, ktoré ju porazili na pretekoch v Ivanke pri Dunaji. Kvôli nešťastnému a zbytočnému zraneniu kobylky Katky na ktorej mala štartovať Majka Krištofová sme nemali žiadne zastúpenie v stezke mládeže. V parkúre sa prekvapivo na prvom mieste umiestnil Paťo Vlček na Kubovi a odsunul tak na druhé miesto plemenného žrebca Draka, ktorý doplatil na čumenie po kobylkách. V disciplíne Mini -maxi obhájil víťazstvo z minulého roku Drak so svojou stálou jazdkyňou. Na druhom mieste sa umiestnila pre väčšinu ľudí prekvapivo mladá jazdkyňa Simonka Cabanová na Lalke. Žiaľ väčšina našich koní sa nemohla pretekov zúčastniť z dôvodu plnenia si svojich materských povinností. Pre deti bolo umožnené vozenie sa na koníkoch. Huculskej kobylke Sojka, ktorá ku nám prišla iba pár dní pred pretekmi a na uz 24 ročnom valáškovi Galantovi.


További cikkeink...