Archívy: Stallions

Wels

Biely valach plemena slovenský teplokrvník narodený 3.5.1998. Jeho otcom je žrebec Przedswit Miroslavský, matkou kobylka Villam. Wels bol svojim majiteľom odkúpený v roku 2007. Do tej doby pôsobil ako športový kôň. V mladom veku to bol temperamentný, veselý koník, ktorý si rád vystrelil zo svojich jazdcov a neraz vymyslel nejakú neškodnú lotrovinu. Dnes je to už pán v rokoch, ktorý si užíva oddych na našich pastvinách. Jazdecky je už využívaný iba minimálne, napriek tomu že je úplne zdravý a v plnej sile.

Mefisto

Tmavo hnedý (pre laika až čierny) valach anglického polokrvníka bez PP (v pase vedený ako kríženec) je po A1/1 Memento, z kobyly A1/2 bez PP Anita. Narodený 1.5.2007.Mefisto, kôň nádherného exteriéru, štíhly, vysoký a ušľachtilý. Kôň s veľkým potenciálom do športu. Len keby chcel….Lenže on nechce ?. Ten, ktorý má svoju hlavu a svoje názory. Raz anjel, inokedy diabol. Kôň jazdecký i zdravotne hodne problémový, ale miláčik v stajni i na ošetrovanie. Mefo je pravidelne jazdený, využívaný na vychádzky do terénu. Rád a dobre skáče.

Merlin

Mladý žrebec s 3/4 huculským pôvodom, ktorý zdedil vyrovnanú povahu po huculskom plemenníkovi Oušor Míša. Jeho matka Manolika pôsobila v našej jazdeckej škole, kde ste sa s Merlinom mohli stretnúť ešte ako žriebätkom cez tábory 2019. S Merlinom sa ešte len začína pracovať, ale pri vodení a čistení a inej manipulácii sa javí ako dobrák. V lete má farbu sv. plaváka, v zimnej srsti chytá odtieň do červena. Špecifické sú jeho dva víry na čele a ešte jeden na líci, podľa ktorých sa dá ľahko rozpoznať. V blízkej dobe ho čaká kastrácia, lebo huculské hormóny už začínajú pôsobiť. V dospelosti bude mať zrejme okolo 140 cm  a verím, že sa uplatní ako všestranný hobby koník.

Artex

Teplokrvný valach narodený 5.4.1994 v Českej republike bol na Slovensko zakúpený v roku 2007. Do tej doby pôsobil ako športový, neskôr školný kôň. U súčasnej majiteľky sa zo začiatku (po preliečení nohy) využíval na aktívnu rekreáciu, momentálne je už na úplnom dôchodku. Malá informácia ako spestrenie, Artex bol prvým koňom, ktorý začal po rokoch spásať lúky ostrova a pár týždňov po jeho príchode sem sa začali privážať “prvé” hucule. Neskôr na pár rokov opustil toto miesto, aby sa sem vrátil na ozajstný dôchodok.

Zorka

Kobylka Goral XVII-26. Po otcovi Goral XVII z matky 612 Hroby VIII-1 narodená 28.1.2007 v Národnom žrebčíne v Topoľčiankach. Zorka je temperamentná, rýchla kobylka plemena hucul, ktorá niekoľko rokov úspešne pretekala so svojou majiteľkou v hucúlskych pretekoch : stežke, parkure i hucúlskych dostihoch. Momentálne je využívaná rekreačne a pretekov sa bude zúčastňovať iba v rámci

Larson

Žrebcek plemena slovenský športový pony z chovu Veľkého Poľa narodený 2.6.2019. Otcom Larsona je plemenný žrebec Tibet (po Fajn), matkou je Cecilka (po Orion). Žrebcek je výborného charakteru, ľahko ovládateľný, krásneho exteriéru. To všetko spolu s jeho kvalitným pôvodom dáva nádej, že by mohol do budúcna prevziať po svojom otcovi roľu plemenného žrebca. To všetko je ale ešte ďaleká budúcnosť. Zatiaľ si užíva život na pastvine spolu so svojím rovesníkom Merlinom, prípadne veľkým kamošom Mefistom.